Ach ty mobily a tablety…Nezoufejte a přizpůsobte!

V současné době je zcela běžné, že ve veřejné dopravě, na zastávce či v restauraci a parku vidíme osoby klikající do displejů svých chytrých telefonů či  tabletů nebo nervózně prsty přibližující konkrétní obrázek či text. Proč nervózně?

Protože se dodnes v Česku řada firem nezvykla, že už nežijeme ve světě „chytrých“ počítačů, nýbrž „chytrých“ mobilních zařízení. Převeďme si to do e-mailingové praxe. I přes vzrůstající oblibu prohlížení pošty v mobilech a tabletech většina uživatelů stále často neví, co jim to přišlo za podivný obsah. Přitom stačí jednoduše toto:

- upravit přizpůsobení newsletteru v mobilních zařízeních ve stylech, především jeho šířky

- u dvousloupcové struktury šablony nastavit pravidla tak, aby se hlavní bloky v sloupcích nezobrazovaly vedle sebe, nýbrž pod sebou

- v rámci tvorby šablony přizpůsobit poměr šířky jednotlivých sloupců tak, aby se po změně struktury v mobilních zařízeních vše zobrazovalo korektně

- používat strukturu, která se logicky více přizpůsobí menší velikosti displeje i jeho odlišné funkčnosti (dotykový). Přibude tak tlačítek, zvětší se text, upraví obrázky apod.

To je jen základ, přesto dobrý na to, abyste uživatelům ulehčili práci. A sobě přinesli lepší návštěvnost i obrat.

Komentáře nejsou povoleny.