PROČ optimalizovat pro mobilní zařízení

Pokud bychom měli najít hlavní oblasti vývoje v e-mail marketingu za poslední 2-3 roky, nejspíše nás napadne tvorba pokročilých scénářů založených na chování uživatelů, ale také použitelnost pro fénomén současnosti, nová média. Zatímco k prvnímu bodu se ještě budu mnohokrát vracet v dalších článcích, otázka použitelnosti pro mobilní zařízení, především pro smartphony a tablety, je něco, s čím by se dnes mělo počítat v každé pokročilé e-mailingové kampani. A jelikož je e-mail marketing z větší části o výkonu, uvedu níže několik základních údajů o přínosu dané optimalizace a současných trendech.

-        Podle celosvětového průzkumu Mobil Marketer z března 2012 prohlíží více než 30 % Evropanů e-mail přes mobilní zařízení, u Američanů pak dosahují tato čísla hodnoty přes 40 %, v Japonsku je to pak necelých 60 %

-        Míra otevření e-mailů přes mobilní e-mailové klienty podle ReturnPath rok od roku stoupá, kdežto u desktopových či freemailových klientů vidíme přesně opačný trend. V dubnu letošního roku tak počet e-mailů prohlížených přes mobily a tablety překonal počet zobrazení přes desktopová zařízení (stolní počítače, notebooky)

-        Se zajímavým zjištěním přišli i kolegové z ExtraVision, podle jejichž průzkumu celých 41 % Evropanů a až 63 % Američanů nečtou či dokonce mažou e-maily, které nejsou optimalizovány pro mobilní zařízení

Ze všech těchto zjištění je patrné, že většina současných e-mail marketingových agentur dělá zásadní chybu, když se specializuje především na optimalizaci zobrazení pro desktopy, kdežto předně by se mělo zaměřit právě na optimalizaci zobrazení v mobilních zařízeních.

V Champions’Mail je našim cílem sledovat nové trendy a aplikovat je na kampaně pro klienty včetně důkladného testování. Proto se můžete spolehnout, že i váš newsletter uvidí správně uživatelé ve všech zařízeních. Jak to děláme? Přečtěte si náš článek.

Připravujeme také průzkum k tématu používání e-mailu v mobilních zařízeních mezi českou populací, přičemž výsledky můžete očekávat již v brzké době na blogu Champions’Mail.

Komentáře nejsou povoleny.